QAZİ Şirinov Natiq Sərdar oğlu tərəfindən ( tel: 050-209-04-07 )
Qusar rayon Samur bələdiyyəsinin sədri Elnarə Ayıbovanın cinayət əməlləri, qanun pozuntuları və özbaşınalıqları barədə
Mən Şamaxı rayyonu Meysəri kəndində yaşayıram. 2-ci Qarabağ müharibəsində iştirak etmişəm, erməni daşnaklarına qarşı döyüşmüşəm.
Cənab Prezidentimiz İlham Əliyevin 24.06.2021-ci il tarixli 2713 nömrəli Sərəncamı ilə “Zəngilanın azad olunmasına görə” medalı ilə, 24.06.2021-ci il tarixli 2714 nömrəli Sərəncamı ilə “Cəbrayılın azad olunmasına görə” və sair medallarla təltif edilmişəm.
Mərhum atam Sərdar Şirinov Qusar rayonu Samur qəsəbəsindən 17 ha torpaq sahəsini notariat kontorunda alqı-satqı müqaviləsi əsasında mülkiyyətinə almışdır. Samur bələdiyyəsi ilə müqavilə bağlayaraq mülkiyyətində olan 17 ha torpaq sahəsini bələdiyyəyə bağışlayacağı, bələdiyyə isə əvəzində atama 20 ha torpaq sahəsi verəcəyini öz öhdəsinə götürmüşdür. Sonra atam rəhmətə getmişdir. Torpaq sahəsi vərəsəlik qaydasında anam Şirinova Aybəniz Beydulla qızının mülkiyyətinə keçmişdir. Həmin müqavilə əsasında atam torpaq sahəsini bələdiyyəyə bağışlamışdır. Lakin bələdiyyə öz üzərinə düşən öhdəliyi icra etmədiyindən Qusar rayon Məhkəməsində anam Şirinova Aybəniz Beydulla qızı iddia qaldırmışdır ki, bələdiyyə üzərinə düşən öhdəliyi icra etsin, ya da 17 ha torpağı geri qaytarsın. Samur Bələdiyyəsinin sədri Elnarə Ayıbova isə mənim qardaşım Saleh Şirinov barəsində şər-böhtan ərizələri yazaraq bizi şantaj edir. Hətta Qusar rayon məhkəməsinin sədri və işə baxan hakim Əli müəllim ondan qorxur. Bələdiyyə sədri isə orda-burda məhkəməyə 6000 ( altın min ) manat pul verdiyini, torpağı qaytarmaycağını, RİH başçısının onun arxasında dayandığını, başçının müavini Elman Mustafayevin ona himayədarlıq etdiyini deyir.
Necə ola bilər ki, atamdan miras qalmış əmlakı bələdiyyə sədri icra başçısı ilə əlbir olub bizim əlimizdən alsın. Bu dərəcədə haqsızlıq olarmı ?
Xahiş edirəm Qusar Rayon Məhkəməsinə tapşırıq verəsiniz ki, Samur Bələdiyyəsinin sədri Elnarə Ayıbovadan qorxmasın və və ƏDALƏTLİ QƏRAR çıxarsın.
Qusar rayon Samur Bələdiyyəsinin sədri Elnarə Ayıbovanın qanunsuz əməlləri barədə məlumat vermək istəyirəm.
Bələdiyyə sədri Elnarə Ayıbova hər yerdə deyir ki, icra başçısı bizim adamdır, mən onun müavini Elman Mustafayevlə birgə işləyirəm, o, mənə himayədarlıq edir, onunla sıx əlaqələrim var. Buna görə də Samur sakinlərinə saxta sənədlərlə torpaq satır. Bunlardan Vadim Güləhmədov, İradə Zeynalova, Yeganə Qasımova, Fuad Qarabayev, Qədim Gərayxanov, Tərlan Şeydayev, Zarina Əzimətova, Rövşən Qacıxanov, Valeh Salmanov, Akşin Fərmanov, Fərmanov Məzahir Həmidulla oğlu, Rauf Əlirzayev, Mövlan Nadirquliyev ə s.
Elnarə Ayıbova bələdiyyə sədri olandan bəri pul yığmaqla məşğuldur. Özünün SDK keçidində böyük obyekti var. Orada Gömrük əməkdaşları ilə əlbir olub qanunsuz ticarətlə məşğuldur. Qanunsuz varlanma nəticəsində özünə bahalı avtomobl, evlər və s əmlak alıb. Bunlar saxta sənədlərlə satdığı torpaq sahələrinin gəlirləridir.
Elnarə Ayıbova Qusar RİH başçısının müavini Elman Mustfayevə arxalanaraq Qusar rayonu Samur bələdiyyəsinin fəaliyyətində ciddi qanun pozuntularına və cinayət əməllərinə yol verib və davam edir.
Belə ki, bələdiyyədə bələdiyyə iclasları, ümumiyyətlə, keçirilmir, iclas protokolları saxtalaşdırılır. Yəni iclas keçirilmədən protokollar yazılır, bələdiyyə üzvlərinin yerinə saxta imzlar atılır. Və bu yolla dövlət qurumu olan Ədliyyə Nazirliyini də aldadır.
Elnarə Ayıbova torpaq sahələrini təkbaşına verdiyi qərarlarla, bazar qiymətləri nəzərə alınmadan, istədiyi qiyməti qoyaraq satır.
Elnarə Ayıbova köhnə tarixə, saxta sənədlə, külli miqdarda rüşvət müqabilində vətəndaşları aldadaraq torpaq sahəsi satıb. Beləliklə Bələdiyyə büdcəsinə milyonlarla ziyan vurulub. Zəbt torpaqlarında isə vəziyyət daha da pisdir. Belə ki, torpaqları zəbt etmiş şəxslər Elnarə Ayıbovaya rüşvət verməsələr ( o da aldığı rüşvətin bir hissəsini icra başçısının müavini Elman Mustafayevə çatdırmaqla ) torpaqları əllərindən alınır və orada gördükləri işlər yerlə-yeksan olunur. Bələdiyyənin daimi komissiyaları fəaliyyət göstərmir, bələdiyyənin fəaliyyəti tamamilə dayanıb. Bələdiyyədə əmlak və torpaq vergisi mənimsənilib. Vətəndaşlardan pullar alınır və bələdiyyə büdcəsinə keçirilmir. Buna görə də bələdiyyənin hesabları həbsdədir.
Bələdiyyə üzvləri 6 aydan bir hesabat vermirlər. Elnarə Ayıbova bələdiyyənin xəzinədarı vəzifəsini də özü icraa edir. Və s. Və i.
Cənab Nazir !
Mən və mənim döyüş yoldaşlarım ERMƏNİLƏRDƏN TORPAQLARIMIZI GERİ ALDIQ.
Ancaq mən ATAMDAN MİRAS QALAN TORPAĞI Samur Bələdiyyəsindən, Elnarə Ayıbovadan GERİ ALA BİLMİRƏM.
Qusar rayon Məhkəməsi bələdiyyə sədri Elnarə Ayıbovadan qorxur, çəkinir, ədalətli qərar verə bilmir. Mən qalmışam çıxılmaz vəziyyətdə.
Xahiş edirəm, qeyd etdiklərimi nəzərə alaraq müraciətimi nəzarətə götürəsiniz və ciddi araşdırılması üçün göstəriş verəsiniz.
Samur bələdiyyəsinin fəaliyyəti ciddi yoxlanılsın və bələdiyyə sədri Elnarə Ayıbovanın törətdiyi cinayət əməllərinə hüquqi qiymət verilsin.
Elnarə Ayıbovaya himayədarlıq edən icra başçısının müavini Elman Mustafayevin özbaşınalığına son qoyulsun. Atamdan miras qalan əmlak ailəmizə qaytarılsın.
Xahiş edirəm kömək edin. Ümidim göydə Allaha, yerdə Sizədir.