Səni döyüb şalvarını çıxarsalar, onları bağışlayarsan?..
Ötən həftə idmançı həmkarları tərəfindən döyülən tanınmış məşqçi Həsən Əzizov ona qarşı ağlasığmaz zorakılıq edən şəxslərlə barışıb. Həsən ərizə yazaraq, onu döydükləri üçün həbs edilən şəxslərdən - Azərbaycan MMA və Qrapplinq Federasiyasının baş məşqçisi Ruslan Əfəndiyev, tələbələri Tofiq Musayev, Xəzər Rüstəmov, Vüqar Kərəmov, Mehman Məmmədov və Rüfət Əsədovdan şikayətçi olmadığını bildirib.
Bu xəbər yayılandan bəri sosial şəbəkələr çalxalanır. Çox adam elə bilir ki, bununla da Həsəni təkləyən 6 nəfər məsuliyyətdən canını qurtaracaq. Amma çifayda! Bu gün Bakı Appellyasiya Məhkəməsində həbsdə olan idmançıların şikayətinə baxılıb. Məhkəmə xuliqanlıq edən idmançıların şikayətini təmin etməyib. Hazırda faktla bağlı Bakı Şəhər Baş Polis İdarəsində cinayət işi başlanılıb, istintaq davam edir. Əgər istintaq prosesi uzanmasa, uzağı 2 ay sonra həmin idmançılar hakim qarşısına çıxarılacaq.
Xuliqanlıq etdikləri üçün saxlanılan idmançılar həbs ediləcək, yoxsa məhkəmə zalından azadlığa buraxılacaq - buna hakimlər qərar verəcək. Əminəm ki, qanun hər kəsi layiq olduğu yerdə oturdacaq.