Prezidentliyə namizədliyini irəli sürənlərin sayı 15-ə çatdı -ADLAR)
Günün sitatı24 dekabr 2023 13:05
Prezidentliyə namizədliyini irəli sürənlərin sayı 15-ə çatdı (YENİLƏNİB/ADLAR)
Azərbaycanda prezidentliyə namizədliyi irəli sürülənlərin sayı 15 nəfərə çatıb.
APA-nın xəbərinə görə, Mərkəzi Seçki Komissiyası dekabrın 19-da İlham Əliyevin prezidentliyə namizədliyinin irəli sürülməsini təsdiqləyib.
İlham Əliyevin prezidentliyə namizədliyi dekabrın 15-də Yeni Azərbaycan Partiyasının İdarə Heyəti tərəfindən irəli sürüb.
MSK dekabrın 21-də namizədliyi özü tərəfindən irəli sürülən Zahid Oruc və Fuad Əliyev, Böyük Quruluş Partiyasının prezidentliyə namizədi Fazil Mustafa, Böyük Azərbaycan Partiyasının prezidentliyə namizədi Elşad Musayev, Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının prezidentliyə namizədi Qüdrət Həsənquliyev, Milli Cəbhə Partiyasının prezidentliyə namizədi Razi Nurullayevin namizədliyinin irəli sürülməsini təsdiqləyib.
Beləliklə, 7 nəfərin prezidentliyə namizədliyinin irəli sürülməsi təsdiqlənib.
Öz təşəbbüsü ilə prezidentliyə namizədliyi irəli sürülən digər 8 nəfərlə bağlı məsələyə MSK-nın növbəti iclaslarında baxılacaq. Həmin şəxslər aşağıdakılardır: