Bərdədə yas mərasimində faciə: Ölənlər və çox sayda yaralanan var
Bərdə rayonunda yas mərasimi zamanı döşəmənin çökməsi nəticəsində 50-yə yaxın qadın xəsarət alıb.
Bu barədə İqtisadiyyat.az-a hadisənin baş verdiyi Yeni Daşkənd kəndin icra nümayəndəsi Sabir Cahangirov məlumat verib. Onun sözlərinə görə, hadisə bu gün səhər saatlarında baş verib. Belə ki, kənd sakini Əliyar Əliyevin il mərasimi keçirilib. Həmin vaxt qonşu və kənd sakinləri olan qadınlar mərhumun evində baş tutan məclisdə iştirak ediblər. Bu zaman qəfildən evin döşəməsi uçub. Nəticədə məclisdə iştirak edən 50-yə yaxın qadın dağıntılar altında qalıb. Hadisə zamanı dağıntılar altında qalan qadınlardan biri - 1958-ci il təvəllüdlü Məmmədova Saritel Abbasəli qızı ölüb. Yaralananlar isə xəstəxanaya yerləşdirilib. Faktla bağlı araşdırma aparılır. 14.00 Bərdə rayonunda yas mərasimi zamanı bədbəxt hadisə baş verib. "Report”un Qarabağ bürosunun verdiyi xəbərə görə, rayonun Yenidaşkənd kəndində yas mərasiminə gələn qonaqlar evin ikinci mərtəbəsindəki otaqlardan birində toplaşıblar. Qəfildən ağırlığa dözməyən döşəmə çöküb. Nəticədə xeyli insan yaralanıb. Hazırda yaralıların Təcili Tibbi Yardım avtomobilləri ilə Bərdə Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına daşınması həyata keçirilir.