R.Kərimoğlu: " Dövlətin birinci, ikinci səxslərinin bundan xəbəri olmayıb"
“Şəhid Səbuhi Əhmədovun qardaşı Sənan Əhmədovun videosunun yayılmasına dair məsələ ölkə rəhbərliyinin diqqətindədir”.
Bunu “Baku TV”nin efirində qonaq olan tanınmış Qarabağ qazisi Rey Kərimoğlu bildirib.
R.Kərimoğlu vurğulayıb ki, onda olan məlumata görə, dövlətin birinci, ikinci, üçüncü – çox yüksəkrütbəli şəxslərinin bundan xəbəri olmayıb: “Mənə verilən məlumata görə, dövlət rəhbərliyi, ölkənin siyasi hakimiyyəti bilən kimi dərhal qərar qəbul edib ki, o məsələ təcili şəkildə araşdırılsın və günahkarlar cəzalandırılsın. Şəhidin qardaşını hara çağırıblar? Bu, Müdafiə Nazirliyidir? Kimdir bunlar? Bu həssas bir dönəmdə dövlətə çox böyük bir xəyanət idi. Bu, bir sabotajdır. Şəhidə, qaziyə qarşı hörmətsizlikdir. Məqsədyönlüdür”.
Rey Kərimoğlu qeyd edib ki, Qazilər Birliyi baş verənləri pisləyir: “Dövlətimizə güvənirik. Müvafiq orqanlardan bizə məlumat verilib ki, ölkə rəhbərliyi bununla bağlı sərt tədbir görülməsi tapşırığını verib. Siz cənab Prezidentin reaksiyasını görəcəksiniz, onu edənlər cəzalanacaq”.
Qeyd edək ki, sentyabrın 15-i axşam saatlarında Ermənistanın təxribatı nəticəsində şəhid olan Səbuhi Əhmədovun qardaşı Sənan Əhmədov qardaşından “Komando”ya qəbul edilmək üçün 6 min manat rüşvət tələb olunması məsələsiylə bağlı iddia irəli sürüb. Daha sonra isə bunu təkzib edən ikinci videosu yayılıb.
Artıq məsələ ilə bağlı araşdırmalara başlanılıb. Baş Prokurorluq və Müdafiə Nazirliyi açıqlama yayıb.