İcra başçısının sürücüsü 10 milyonu götürüb xaricə qaçıb ŞOK
Maqazin10 iyun 2021 03:40
Mətbuatda Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Süleyman Mikayılov haqqında sensasiyalı xəbər yayılıb.
Musavat.com saytı məlumatlı mənbələrə istinadən yazıb ki, icra başçısının illərlə topladığı, sürücüsü Mahirin və onun yaxınlarının adına rəsmiləşdirdiyi əmlaklar əlindən çıxıb.
“İddia olunur ki, sürücüsü Süleyman Mikayılovdan xəbərsiz özünün və yaxınlarının adına olan, dəyəri bir neçə milyonla ölçülən əmlakları müxtəlif şəxslərə satıb. Bir neçə gün əvvəl isə koronavirus infeksiyasına yoluxma adı ilə işə çıxmayıb. Süleyman Mikayılov nə baş verdiyindən xəbər tutanda isə sürücü artıq ölkədə olmayıb”, – məlumatda qeyd olunur.
İddiaya görə, hazırda Süleyman Mikayılov çox çətin durumdadır: “Sürücünün rəsmi axtarışa verilməsinin onun özünün karyerasını sual altına qoyacağını bilir. Anlayır ki, Mahir əli qandallı, rəsmi olaraq tutulub ölkəyə gətirilərsə və istintaqa cəlb olunarsa, dəyəri 10 milyonlarla ölçülən varidatı da rəsmi olaraq, etiraf etməlidir. Azərbaycanda vəzifədə olan və korrupsiya bataqlığında çabalayan hər bir məmur üçün bundan “qorxulu yuxu” yoxdur”.
Süleyman Mikayılov bu gün LAF.TV-yə müsahibəsində barəsində yayılan informasiyalara aydınlıq gətirib. İcra başçısının adıçəkilən telekanalın rəhbəri Ləman Ələşrəfqızı ilə müsahibəsini təqdim edirik:
– Süleyman müəllim, bu gün “Yeni Müsavat” qəzeti yazıb ki, sürücünüz sizə məxsus 10 milyonu götürüb qaçıb…
– Nə vaxt? Elə şey ola bilər?